Септември София с първа победа под ръководството на Светослав Петров

Пирин Благоевград Септември София
Снимка: ПФК Септември София
19:23, 24.10.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Септември София победи Пирин Благоевград с 4!: в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Мартин Петков изпъкна с две попадения преди Атанас Кабов и Димитър Костадинов да се разпишат. Иван Тасев бе автор на почетното попадение за домакините.

Столичани откриха резултата с удар извън наказателното поле на Мартин Петков. Нападателят отправи плътен удар право в ръцете на Янко Георгиев, но поради силата на шута стражът на домакините изби топката в собствената си врата.

След почивката гостите светкавично удвоиха аванса си. След само три минути игра Мартин Петков стреля с едно докосване в далечния ъгъл след подаване на Красиан Колев в наказателното поле.

Атанас Кабов покачи на 3:0 в 69-ата минута, за да убие интригата в срещата. Нападателят засече с глава центрирана от пряк свободен удар на Красиан Колев.

Димитър Костадинов продължи головата серия за възпитаниците на Светослав Петров. Полузащитникът действа най-съобразително в наказателното поле и се разписа от непосредствена близост.

Иван Тасев отбеляза почетното попадение за "орлетата", след като изпрати топката в опразнената врата.

Септември се изкачи до 11-ата позиция в класирането с актив от 13 точки. Пирин се намира на предпоследното 15-о място с 8 пункта.