Големите звезди на тениса Серина Уилямс и Формула 1 Люис Хамилтън ще дадат по 10 милиона паунда на консорциум, който иска да закупи Челси.
Начело на консорциума е бившият президент на Ливърпул и Бритиш Еъруейс сър Мартин Броутън, който е организирал група от инвеститори, които да поемат контролния пакет на акции на "сините".
Сред участниците в групата е и лорд Себастиан Коу, президент на Световната атлетика.
Уилямс и Хамилтън ще бъдат включени в консорциума заради своя опит в изграждането на световен спортен имидж. Консорциумът ще бъде подкрепен и от американските милиардери Джош Харис и Дейв Блицър, които най-вероятно ще имат най-голямо влияние в управлението на клуба, ако сделката се осъществи.
Редица инвеститори изразиха желание да купят Челси, след като настоящият собственик на английския гранд Роман Абрамович бе санкциониран от британското правителство заради руската военна инвазия в Украйна.
Норвегия и Кот д'Ивоар влизат в битка за място на осминафиналите на Мондиал 2026
Нора Джонсън: Във футболната журналистика няма значение дали си мъж или жена, а дали си професионалист
Роналд Куман защити избора си след отпадането на Нидерландия: Не съжалявам, направих това, което всички искаха
Златан Ибрахимович разкритикува Роналд Куман: Не разпознах този отбор на Нидерландия
Владимир Кличко пред БНТ: Само с последствия за агресора може да има мир в Украйна
Последен ден, в който безплатно може да обмените левовете си в евро в банките и пощите
"Детето е герой, очаквахме най-лошото": Пред БНТ говорят полицаите, напътствали момичето, което спаси майка си след припадък зад волана