Серина Уилямс продължава към четвъртфиналите след победа над сестра си Винъс.

10:22, 14.08.2020
Чете се за: 00:45 мин.
Тенис
серина уилямс продължава четвъртфиналите победа сестра винъс

По-малката от сестрите постигна трудна победа, осъществявайки пълен обрат за крайното 3:6, 6:4, 6:4.

Това беше 19 успех за Серина в двубоите срещу сестра и, докато Винъс има 12 победи.

Двбоят започна по-добре за поставената под номер 1 Серина, която осъществи ранен пробив и поведе с 2:0.

Последваха обаче силни минути за по-голямата от сестрите и Винъс успя да обърне развоя на сета след пет поредни спечелени гейма.

Това се оказа достатъчно и след 6:3, седемкратната победителка в турнирите от Големия Шлем затвори първата част.

Вторият сет започна равностойно като Серина първа достигна до възможности за пробив в четвъртия гейм. Тя обаче пропусна и двата си шанса.

При следващто подаване на Винъс обаче пробива бе факт и 38-годишната Серина поведе с 4:2.

До края на сета нямаше нови пробиви и така по-младата от сестрите Уилямс изравни резултата в сетовете.

Решителната част бе белязана от пробиви като за десет гейма на пет пъти сервиращите губеха подаванията си.

При 4:2 в полза на Винъс изглеждаше, че тя ще бъде крайния победител, но серия от четири поредни гейма на Серина отново обърна развоя на срещата.

Така след 3:6, 6:4, 6:4 Серина Уилямс се класира за четвъртфиналната фаза на турнира в Лексингтън, щата Кентъки.

В битка за влизане в топ 4 поставената под номер 1 ще срещне сънародничката си Шелби Роджърс. Тя победи канадската тийнейджърка Лейла Ани Фернандес след 6:2, 7:5.

Финал преди финала в ШЛ: Байерн срещу Барса