Сестри Стоеви се класираха за полуфиналите на европейското първенство по бадминтон

Трикратни шампионки на Стария континент са поставени под №3 в схемата на турнира

сестри стоеви втора победа европейските игри полша
21:27, 12.04.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Българките Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите на двойки жени на европейското първенство по бадминтон в германския град Саарбрюкен, което е последна квалификация за Олимпийските игри в Париж 2024.

Сестрите, които са трикратни шампионки на Стария континент, са поставени под №3. В мача на деня от шампионата те победиха представителките на домакините и пети в схемата Линда Ефлер и Изабел Лохау с 21:15, 21:14 за 45 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева водеха в резултата почти през целия мач, а във втория гейм взеха аванс от 15:9 и без проблеми затвориха мача.

В спор за място на финала възпитаничките на Петя Неделчева-Хранова ще играят срещу осмите в схемата Бенгису Ерчетин и Назлъджан Инджи.

България постигна победа над Норвегия на турнира по тенис "Били Джийн Кинг къп"