Севиля си гарантира участие в Шампионската лига след равенство с Атлетико (Мадрид)

севиля гарантира участие шампионската лига равенство атлетико мадрид
23:28, 15.05.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Севиля завърши наравно 1:1 като гост на Атлетико (Мадрид) в двубой от предпоследния 37-и кръг на испанската Ла Лига.

"Рохибланкос" откриха резултата на стадион "Уанда Метрополитано" в 30-ата, Яник Караско центрира в наказателното поле на "андалусиици", а непокритият Хосе Хименез с глава прати топката в далечния горен ляв ъгъл на вратата, пазена от Ясин Буну.

Севиля възстанови равенството в 85-ата минута. Оливер Торес центрира отдясно в пеналтерията на домакините, където връхлитащият от задна позиция Юсеф Ен-Несири засече с глава и прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Ян Облак.

В класирането Атлетико (Мадрид) е трети с 68 точки, докато тимът на Юлен Лопетеги е четвърти с 67 пункта и кръг преди края на настоящата кампания си гарантира участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Интер си тръгна с трите точки от Сардиния, титлата в Серия "А" ще се реши в последния кръг
Румен Радев: Никога не съм целял свалянето на дадено правителство