10:02, 02.12.2020
Чете се за: 00:34 мин.
Шампионска лига
шахтьор отново надигра реал мадрид завърза повече група

За втори път през този сезон Шахтьор (ДОнецк) нанесе поражение на Реал (Мадрид), побеждавайки "белите" с 2:0 у дома, завързвайки още повече ситуацията в групата.

След нулево първо полувреме, Шахтьор излезе напред в резултата в 57-та минута след груба грешка в отбраната на "Кралския клуб". От нея се възползва резервата Дентиньо, който прониза Тибо Куртоа за 1:0.

В следващите минути не липсваха атаки и към двете врати, които обаче така и не доведоха до нови попадения.

Така се стигна до 82-та минута, когато украинците нанесоха втори удар. Манор Соломон получи топката в центъра и след като напредна, стреля от границата на наказателното поле, а кълбото мина под плонжа на Куртоа, за да направи резултата 2:0.

С успеха домакините отново излязоха пред Реал (Мадрид) във временното класиране, като и двата тима имат по 7 точки. Така крайния изход от тази група В остава неясен, тъй като и четирите тима все още имат шансове да продължат към следващата фаза.