Шампион надигра Дунав като гост в женския баскетболен елит

Победата бе трета за столичния отбор

шоутайм шампион 2006 изиграят два двубоя един друг часа женското баскетболно първенство
18:59, 06.12.2023

Шампион 2006 се наложи над Дунав 2016 с 86:42 (30:13, 18:10, 22:12, 16:7) като гост в Русе в двубой от осмия кръг в първенство на България по баскетбол за жени.

Победата бе трета за състава на Шампион 2006, който има и четири поражения, докато Дунав 2016 допусна седмо поредно поражение. Двата отбора са с мач по-малко в първенството.

Гостите от София имаха превъзходство през цялата среща. Те започнаха по-силно и поведоха с 30:13, а до почивката увеличиха аванса си на 48:23.

И пред второто полувреме домакините не успяха да се противопоставят, а Шампион 2006 убедително стигна до победата.

В следващия кръг тимът на Шампион 2006 посреща Монтана 2003 в София, а Дунав 2016 ще гостува на Берое в Стара Загора в събота, 9 декември.

Радев: Политиците да не губят връзка с армията и да осъзнаят последиците от решенията си
Прокуратурата е образувала проверка по одитния доклад на "Пирогов"