Шампионът Берое ще защитава Купата на България по баскетбол при жените

шампионът берое защитава купата българия баскетбол жените
Снимка: БФ Баскетбол
17:45, 11.03.2023

Отборът на Берое Стара Загора отново ще играе във финала на турнира за Купата на България по баскетбол при жените.

Старозагорки победиха Локомотив София със 117:41 и ще се борят за трофея в четвърта поредна година. Съперник на „Зелените“ ще е Рилски спортист, който за пръв път в историята си ще излезе в сблъсък от подобен ранг.

В игра след дълго лечение на контузия за Берое се завърна най-добрата млада баскетболистка за 2021 г. Яна Карамфилова.

Теодора Динева бе най-резултатна за успеха с 30 точки. Радостина Христова добави 16, с 13 завърши Евгения Нацкина, 12 - Цветомира Шаренкапова-Наумова, а 10 и 8 асистенции записа Виолина Кочева, като никоя баскетболистка на тима не игра повече от 23 минути.

За Локомотив Мина Василева завърши с 10 точки, а 9 - Гергана Цекова.