Наставникът на Барселона получи подкрепа от президента на клуба Жоан Лапорта
Президентът на Барселона Жоан Лапорта потвърди, че Шави ще продължи да изпълнява функциите на старши треньор на отбора и през следващия сезон.
"Радвам се да съобщя, че Шави ще продължи да бъде треньор на Барселона. Преди това той направи няколко изявления, в които каза, че обмисля да напусне, но вчера имах възможност да говоря с него и той ми даде увереност, че остава готов да продължи да развива нашия проект“, каза Лапорта на съвместна пресконференция с Шави.
Политикът е обнадежден, че клубът може да печели трофеи под ръководството на бившия футболист на каталунци.
"Шави изрази готовност да остане в Барса, да продължи този проект и да се подобрим заедно. Развълнувани сме. Това е отлична новина за Барса. Стабилността е ключова за успешните проекти, Шави е истински барселонист. Ние споделяме това чувство, Барса е в мислите му", каза още Лапорта.
Шави обяви в края на януари, че ще напусне поста си след края на сезона, но преосмисли намерението си заради доверието към него на всички в клуба.
"Промених решението си, защото наистина почувствах пълно доверие от президента, от борда и играчите също. Този проект все още не е завършен. Аз, моят екип, всички заедно чувстваме, че имаме сили да направим важни неща заедно и да продължим този проект", каза Шави на пресконференцията.
Бившият испански национал разкри, че лесно е взел решението да остане в клуба.
"Аз съм голям фен на Барса. Аз съм член на клуба. Подкрепата на играчите беше много важна. Те ме накараха да разбера, че трябва да продължа. Мисля, че този проект не е завършен, въпреки че може да не спечелим титли. Феновете също ме накараха да мисля, че трябва да продължа. И преди всичко смятам, че съм способен на това. Вчера седнахме и се разбрахме за три минути”, каза още Шави.
Христо Янев: Разхождам по улиците на София като най-мразения човек в държавата
Бдение в Кричим с надежда за правосъдие след жестокото убийство на млад мъж в Пловдив от тийнейджъри
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?
След повече от седем месеца: Нова фирма поема почистването в столичните райони "Слатина", "Подуяне" и "Изгрев"