Шейнгезихт спаси два мачбола и се класира за основната схема на турнир в Анталия

шейнгезихт спаси два мачбола класира основната схема турнир анталия
Снимка: БФ Тенис
16:05, 08.11.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Българинът Леонид Шейнгезихт преодоля квалификациите на турнира на клей в турския курорт Ангалия с награден фонд от 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 1 Шейнгезихт спаси два мачбола и се наложи в решаващия мач от пресявките над румънеца Михай Маринеску с 1:6, 7:6(2), 10-7. 22-годишният българин беше на точка от отпадането на собствен сервис при 4:5 гейма и 15:40 с във втория сет, но отрази двата поредни шанса за победа на съперника, след което реализира обрат.

Така в първия кръг на основната схема той ще се изправи срещу Драгош Мъдъраш (Швеция).

Друг българин Янаки Милев загуби във третия (финален) кръг на квалификациите от Ясин Длими (Мароко) с 3:6, 2:6.

Двамата българи ще участват и в турнира на двойки. Там Милев ще си партнира с Бранко Джурич от Сърбия, а Шейгензихт с Павел Вербин от Русия.

След убийството на граничния полицай: БСП внася промени в Наказателния кодекс