Специалисти от Военномедицинска академия извършиха поредна чернодробна трансплантация - шеста за 2021 г. и 80 от началото на трансплантационната програма във ВМА.
Реципиентът е 50-годишен мъж в крайна фаза на чернодробно заболяване, а донорът – жена на 56 години.
Трансплантацията е извършена в следобедните часове на 23 ноември и продължи 6 часа.
В момента пациентът се намира в задоволително състояние, екстубиран е, контактен, адекватен, коментира проф. Никола Владов, ръководител на трансплантационния екип.
Ръководството на ВМА изказва своята изключителна благодарност към близките на донора, които въпреки трудния за тях момент, са разрешили експлантацията на органите.
Благодарим и на колегите от болница "Уни Хоспитал" в Панагюрище за перфектната организация при осъществяване на експлантацията на органите, коментира още проф. Владов.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието