Шиникова с 11-та победа в Академията на Типсаревич

10:18, 29.07.2020
Чете се за: 00:33 мин.
Тенис
шиникова победа академията типсаревич

Националката на България за „Фед къп" Изабелла Шиникова постигна победа над сръбкинята Яна Божович с 4-6, 6-1, 6-4 на старта на четвъртата седмица на демонстративния турнира на твърда настилка в Белград.

За Шиникова това беше 11-та победа в 13 мача в сръбската столица в рамките на последния месец.

Двубоят не започна по мечтан начин за Шиникова, която допусна ранен пробив за 1:3. Последва изравняване в геймовете при 4:4, но нов пробив в десетия гейм осигури първия сет на сметката на Божович.

Ситуацията на корта се промени във втория сет, в който Шиникова спечели и четирите гейма, в които Божович сервираше, за да изравни резултата на 1:1 сета.

В началото на третата част представителката на домакините отново взе инициативата и поведе с два пробива за 3:0 гейма, но това само амбицира Шиникова, която спечели шест от следващите седем гейма, за да затвори мача след час и 51 минути игра.

Днес следобед Изабелла се изправя срещу представителката на дмакините Тамара Чурович, номер 543 в света. Двете не са се срещали досега