Шиникова загуби сет на нула, но въпреки това влезе в основната схема в Токио

11:44, 18.09.2022
Чете се за: 02:15 мин.
шиникова загуби сет нула въпреки влезе основната схема токио

Втората ракета на България в женския тенис Изабелла Шиникова се класира за основната схема на турнира от сериите WTA 500 в японската столица Токио.

В последния кръг на квалификациите Шиникова осъществи обрат срещу представителката на домакините Куруми Нара и я надигра с 0:6, 7:5, 6:0 след час и 47 минути игра.

Двубоят започна кошмарно за българката, която в първия сет не спечели нито един гейм и го загуби след малко повече от половин час игра.

Втората част започна далеч по-позитивно за Изабелла, която след ранен пробив си осигури аванс от 2:0. При 3:3 японката съумя да стигне до равенството, но нов брейк доближи нашето момиче на гейм от спечелването на втората част при 5:3. И този път обаче Нара успя да изравни при 5:5, но в 12-ия гейм тя отново се пропука и това позволи на Шиникова да измъкне сета след 7:5 в нейна полза.

Това вдъхна увереност на нашето момиче, която в последния трети сет доминираше изцяло и в крайна сметка не даде нито гейм на своята съперничка, за да си гарантира място в основната схема на надпреварата.

Малко по-късно днес Изабелла Шиникова ще разбере и коя ще бъде нейната съперничка на старта на основната схема, като е възможно тя да се изправи срещу бившата шампионка от Australian Open София Кенин или двукратната финалистка в турнирите от Големия шлем Каролина Плишкова.

БНТ ще излъчи директно държавното погребение на кралица Елизабет Втора - гледайте специалното студио
В ритъма на тангото: Финал на международното състезание в Буенос Айрес