Шоутайм с първи успвх в баскетболния елит при жените, Рилски спортист разгроми Дунав

Шоутайм се наложи над Академик Пловдив, докато самоковки победиха Дунав Русе

победи рилски спортист локомотив софия баскетболното първенство жените
Снимка: БФ Баскетбол
16:38, 21.10.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Отборът на Шоутайм записа първа победа в първенството на България по баскетбол за жени. Варненският тим надигра състава на Академик Пловдив с 79:61 (29:15, 23:19,10:17, 17:10) като гост в зала „Олимпиада“ в среща от третия кръг на шампионата и по този начин нанесе трето поредно поражение на пловдивчанки от началото на сезона.

Шоутайм бе много по-ефективният отбор в нападение още от самото начало на двубоя и бързо натрупа двуцифрена преднина от 29:15 в края на първата четвърт, а след вторите десет минути баскетболистките на Кирил Петров се оттеглиха на почивка с аванс от 52:34.

След паузата Академик подобри представянето си и взе третата част със 17:10, с което намали изоставането си до 51:62, но в последната четвърт варненският тим не изпусна инициативата и се поздрави с успеха с крайното 79:61.

Най-резултатна за победата на Шоутайм бе Адриана Балтанова с 24 точки, а Габриела Ангелова направи „дабъл-дабъл“ – 20 точки и 10 борби.

За домакините Анастасия Калева вкара 21 точки и взе 13 борби.

В следващия четвърти кръг от шампионата Академик гостува на Дунав Русе, докато за Шоутайм предстои визита на Локомотив София в столичната зала „Триадица“.

В друг мач, игран по същото време, Рилски спортист разгроми със 118:35 (32:9, 31:9, 31:11, 24:6) новака Дунав 2016.

Самоковският тим имаше огромно превъзходство през всички 40 минути на срещата, което позволи на старши треньорката Маргарита Маринкова да даде поне 10 игрови минути на всичките си състезателки.

С 22 точки за Рилски спортист завърши Виолета Григорова, Раня Абурая добави 17, а с 14 приключи Ивета Петрова. За русенки Зехра Салим отбеляза 15 точки и бе единствената с двуцифрен актив.

Нинова: Управляващите крият от хората каква тесла са им приготвили