Швеция с 3 от 3 в груповата фаза на дамския Мондиал, Южна Африка изхвърли Италия след страхотна драма

12:15, 02.08.2023
Чете се за: 02:35 мин.
швеция груповата фаза дамския мондиал южна африка изхвърли италия страхотна драма

Отборът на Швеция записа третата си поредна победа в груповата фаза на световното първенство по футбол за жени в Австралия и Нова Зеландия, след като в последния си двубой от група "G" надигра с 2:0 тима на Аржентина.

И двете попадения за "Тре Крунур" дойдоха след почивката, като в 66-ата минута Ребека Бломквист даде аванс на европейските, засичайки с глава отблизо центриране на София Якобсон.

В самия край на добавеното време пък Габриела Чавес събори в наказателното поле голмайсторката Бломквист и шведките получиха право да изпълнят дузпа, която Елин Рубенсон превърна в гол, за да оформи крайния резултат в дуела, който се изигра на стадион "Уайкато" в Хамилтън, Нова Зеландия.

По този начин Швеция спечели убедително тази група "G" с пълен актив от 9 точки и оформи страхотен дуел със световните шампионки от САЩ още в осминафиналите на Мондиала.

Аржентинките пък напускат надпреварата, след като останаха на последното 4-о място в подреждането със само 1 точка.

Междувременно, в другия двубой от групата Южна Африка и Италия излязоха в директен спор за място във фазата на елиминациите. Ариана Карузо даде аванс на "Скуарда Адзура" с гола от дузпа в 11-ата минута, но до почивката автогол Бендета Орси възстанови паритета.

След почивката Хилда Магая донесе пълния обрат за африканките, но отново Карузо беше точна за италианките, правейки резултата 2:2.

Така се стигна до добавеното време на срещата, когато Темби Кгатлана вкара победния гол за състава на Южна Африка и по този начин изпрати страната си на осминфиналите на световното първенство по футбол за жени, където тимът ще се изправи срещу селекцията на Нидерландия.

Срещу насилието: Протестиращи затвориха за кратко пътя Банско - Разлог
НВЛ запазва правилото за броя чужденици, които могат да бъдат едновременно на игрището в мач от първенството