Швейцария - Камерун 1:0

Отборът на Швейцария започна по успешен начин участието си на Мондиал 2022 в Катар, след като победи Камерун с 1:0
14:17, 24.11.2022
Чете се за: 02:12 мин.
Световен футбол

Отборът на Швейцария започна по успешен начин участието си на Мондиал 2022 в Катар, след като победи Камерун с 1:0 в първи мач от група G на турнира. На стадион "Ал Джануб" в Ал Уакра двата тима си размениха по едно полувреме, но опитът и класата помогна на швейцарците да стигнат до трите точки.

През първото полувреме играчите на Мурат Якин владееха повече топката, но бяха беззъби в нападение, докато камерунците бяха опасни при контраатака. Африканският тим пропусна няколко много добри положения за гол и в крайна сметка почивката дойде при 0:0. "Кръстоносците" излязоха преобразени за втората част и още в 48-та минута поведоха в резултата, след като Бреел Емболо бе оставен непокрит в наказателното поле след добър пас на Джердан Шакири и не сбърка от близко разстояние. В следващите минути тимът на Ригоберт Сонг се отвори в търсене на изравнителен гол и това позволи на швейцарците да създадат още няколко опасности, но вратарят на Камерун Андре Онана бе на своето място и опази вратата си от втори гол. В заключителните минути играчите на Камерун нямаха сили да наложат финален натиск и двубоят завърши при резултат 1:0 за Швейцария.

Така Швейцария поведе в класирането на групата преди довечера Бразилия и Сърбия да премерят сили в другия мач. За Швейцария предстои двубой с Бразилия в понеделник, 28-ми ноември, от 18.00 часа, докато Камерун ще играе със Сърбия в същия ден от 12.00 ч.

Още Световен футбол

Лионел Меси се разписа на два пъти при обрата на Интер Маями над Нашвил
10:18, 21.04.2024
Футболната асоциация на Палестина поиска ФИФА да изключи Израел от структурите си
Чете се за: 01:25 мин.
Страхотен гол на Лионел Меси помогна за успеха на Интер Маями пред рекордна публика в Канзас Сити
10:09, 14.04.2024
Чете се за: 04:00 мин.
Божидар Краев и Уелингтън Финикс се върнаха на върха в Австралия
14:58, 12.04.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Меси и Интер Маями не успяха да се класират за полуфиналите на Шампионската купа на КОНКАКАФ
09:45, 11.04.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Ал Насър не успя да се класира за финала на Суперкупата на Саудитска Арабия, Роналдо получи червен картон
След преброяването: Близо 85% от хората у нас се определят като българи
Лена Бориславова: "50 дни след изборите резултатът от работата на НС е изборът на главния Мултак за председател"