Швьонтек не даде гейм на Павлюченкова в откриващия си мач в Рим

швьонтек даде гейм павлюченкова откриващия мач рим
16:08, 12.05.2023

Ига Швьонтек стартира по впечатляващ начин защитата на титлата си на тенис турнира от сериите "УТА 1000" в Рим, след като не даде нито един гейм на Анастасия Павлюченкова за крайното 6-0, 6-0 за около един час и десет минути игра.

Световната номер 1 и шампионка от последните две издания във Вечния град бе абсолютно безпощадна към бившата шампионка от Ролан Гарос, като изигра страхотен мач и върза два „геврека“ на рускинята. Полската тенисистка направи общо шест пробива, като отрази единствената точка за пробив на собствено подаване в петия гейм на първия сет.

В спор за място на осминафиналите Швьонтек ще играе с победителката от мача между Лесия Цуренко от Украйна и поставената под номер 28 в основната схема американка Бернарда Пера.

За трети кръг се класираха още Людмила Самсонова, Мария Сакари и Юлия Грабхер.