От "Сиела Норма" са предложили на Централната избирателна комисия по-висока цена от определената в обществената поръчка за осигуряване на машинното гласуване за вота на 27 октомври, каза в "Денят започва" директорът на фирмата Веселин Тодоров.
Фирмата е единствен кандидат за машинния вот.
Тодоров беше категоричен, че ако не бъде удовлетворена офертата им няма да има машинно гласуване.
Той коментира и проблемите с машините на последните избори като обясни, че хартията не съответства на принтерите.
По думите му тя се осигурява от печатницата на БНБ, за да е по-добре защитена. Според Тодоров обаче препоръките, дадени от "Сиела Норма" за хартията, са променени.
"Хартията не съответства на изискванията на принтерите. Може да се правят каквито искат изследвания в каквито си искат лаборатории, но статистически е факт, че 50 пъти се е вдигнала щетимостта. Това не може да се предизвика, че са амортизирани машините или принтерите. Лабораторията бих я попитал какви точно изследвания са направени, а шефът на печатницата - дали са правили експерименти с тази хартия и ако не са откъде знае, че тя съответства при условие, че не е", заяви Веселин Тодоров.
Предсрочният вот и промените в Изборния кодекс – на фокус в политическите декларации в НС (ОБЗОР)
1550 евро допълнително ще получат всички пострадали при бедствията в Кърджалийско
Ивелин Михайлов, "Величие": Остана ни да гарантираме честни избори и ще го направим по невиждан до момента начин
Радостин Василев, МЕЧ: С това мнозинство най-добре да не се пипа Изборният кодекс
Предсрочният вот и промените в Изборния кодекс – на фокус в политическите декларации в НС (ОБЗОР)
И вторият мандат – неуспешен: От ПП-ДБ го върнаха на президента нереализиран
1550 евро допълнително ще получат всички пострадали при бедствията в Кърджалийско