Симон Антъни Иванов и Пьотр Нестеров загубиха финала на двойки на тенис турнира в Нови Сад

симон антони иванов два финала турнир тенис черна гора
19:54, 30.07.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Симон Антъни Иванов и Пьотр Нестеров спечелиха второ място на двойки на турнира на червени кортове в Нови Сад (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българите отстъпиха с 3:6, 4:6 на поставените под номер 2 в схемата Виктор Йович (Сърбия) и Марат Шарипов (Русия). Мачът продължи 64 минути.

Срещата започна много добре за Нестеров и Иванов, които пробиха още в първия гейм, но в следващия последва нов пробив, с който Йович и Шарипов изравниха. Сръбско-руският тандем успя да направи нов пробив в осмия гейм, за да поведе с 5:3 и така да вземе откриващата част.

В началото на втория сет Йович и Шарипов поведоха с 2:0, но Нестеров и Иванов изравниха. При 3:3 гейма българската двойка отново загуби подаването си и това окончателно реши хода на мача.

България с първа победа на Евробаскет 2022 за юноши до 18 години
Емил Нейков спечели бронзов медал от Световното по гребане за младежи до 23 г. в Италия