Сити отново спря Юнайтед и ще играе на финал за Купата на Лигата

11:03, 07.01.2021
Чете се за: 00:32 мин.

Играчите на Хосеп Гуардиола се класираха за финала, след като спечелиха с 2:0 срещу градския съперник Манчестър Юнайтед, при това като гост на Олд Трафорд.

Така "гражданите" ще се опитата да спечелят надпреварата за четвърти пореден сезон, а техен съперник на финала ще бъде Тотнъм на Жозе Моуриньо. Ако пандемията от COVID-19 не доведе до нови размествания в календара, мачът за трофея ще бъде на 24 април на "Уембли".

Любопитното е, че за втори пореден сезон Сити отстраняват Юнайтед на тази фаза в турнира, като миналата година ги надигра с общ резултат 3:2.

Първото полувреме премина изцяло под знака на тактическото надиграване, като нито един от двата тима не рискуваше, което логично се отрази в липсата на голове.

След почивкта обаче "гражданите" вдигнаха темпото и още в 50-та минута излязоха напред чрез Джон Стоунс.

Юнайтед опитаха да изравнят, но чистите възможности липсваха, а в 83-та минута Фернандиньо отбеляза за 2:0, с което предреши крайния изход от срещата.