славия завърши подготовката рутинна победа третодивизионния балкан ботевград
Снимка: ПФК Славия
от БНТ , Източник: БГНЕС
23:23, 12.02.2023

Славия и Пирин затварят 19-ия кръг в Първа лига. Мачът на стадиона в Овча купел е утре от 17.00 часа. „Белите“ са пети, но близко до третия ЦСКА 1948 и все пак с аванс пред седмия Черно море в битката за шампионската група. В четвъртия кръг от настоящия сезон Славия спечели с 2:1 в Благоевград, като „орлетата“ останаха без успех в съперничеството от девет официални мача насам.

В подготовката за втората част от сезона Славия изкара лагер в Турция, където изигра пет контроли. Сред тях може да отличим двубоя със словенския гранд Марибор, който приключи при равенство 1:1. Финансите в Пирин не бяха достатъчни за подготовка извън страната. Тимът остана на собствена земя и премери сили с български опоненти. Срещу тези от елита, на два пъти победен бе Ботев Враца, а загуба бе допусната от ЦСКА.