Славия надви казахстанския Кизилжар за първа победа през 2023 година

славия надви казахстанския кизилжар първа победа 2023 година
Снимка: ПФК Славия
17:05, 20.01.2023

Отборът на Славия постигна първа победа в приятелските мачове по време на зимния си подготвителен лагер. "Белите" се наложиха с 2:1 срещу Кизилжар във втория си проверка в Турция.

Още в петата минута на срещата в Белек столичани откриха резултата с попадение на младия Кристиян Стоянов, който се разписа с далечен удар.

В 37-ата минута казахстанците изравниха с удар от наказателното поле на Черединов, който се възползва от колективна грешка в защитата на Славия.

През втората част старши треньорът на столичани Златомир Загорчич пусна в игра нови 11 футболисти.

В 88-ата минута Галин Иванов подаде за Чунг Нгуен-до, който пропусна топката и тя достигна до Ахмед Ахмедов, който прати кълбото в мрежата на казахстанския тим.

Следващата приятелска среща на Славия в Турция е на 25 януари със словенския Марибор.

Николай Денков: ГЕРБ, БСП и ДПС се събраха и на следващите избори ще управляват заедно
Арабистът проф. Йордан Пеев пред БНТ - защо трябва да познаваме исляма и можем ли да го разберем?