Славия окупира второто място след равенство с Пирин

славия окупира второто равенство пирин
19:44, 02.10.2021

Отборите на Славия и Пирин (Благоевград) завършиха наравно 1:1 двубоя си от 10-ия кръг на първенството.

Двубоят на стадиона в столичния квартал "Овча купел" бе равностоен, като най-чистото голово положение през първата част бе на сметката на Славия. В 33-ата минута Тони Тасев проби отбраната на Пирин по дясното крило и центрира в наказателното поле на гостите. Топката стигна до Радослав Кирилов, който овладя на гърди и стреля, но нацели страничния стълб на вратата, пазена от Петър Петров.

Втората част започна отлично за състава на гостите от Благоевград, които откриха резултата в 67-ата минута. Бранителят на "белите" Емил Виячки допусна груба грешка, която позволи на Станислав Манолев да отнеме и да нахлуе в наказателното поле. Халфът на "орлетата" подаде към рожденика Станислав Костов, който се разписа в опразнената врата за 0:1.

Буквално минута по-късно Славия изравни. Иван Минчев центрира от ъглов удар, а грешникът Виячки засече с глава пред погледа на Петър Петров и прати топката в мрежата на гостите.

Спечелената точка позволи на Славия да се изкачи на втората позиция с 18 точки преди дербито на кръга между Левски и Лудогорец, докато Пирин остава на последната 14-а позиция с едва 5 пункта.

България ще внесе в Брюксел Плана за възстановяване и устойчивост до 15 октомври
Над 60 души влизат в инициативния комитет, който подкрепя Анастас Герджиков за президент