Славия вгорчи дебюта на Николай Киров начело на Берое в Деня на София

георги петков целта славия повече млади футболисти наложат първия отбор
21:58, 17.09.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Славия постигна победа с 2:0 при домакинството си на Берое в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

„Белите“ откриха резултата на стадион „Александър Шаламанов“ в последните секунди на първото полувреме, когато Емил Стоев центрира по земя от левия фланг в наказателното поле към Галин Иванов, бранителят на заралии Димитър Пиргов понечи да играе с топката и това обърка стража Иван Гошев, който допуска кълбото да влезе в долния ляв ъгъл на вратата му.

Съставът на Златомир Загорчич удвои преднината си в 70-ата минута чрез Кемело Нгуена, който се разписа в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Гошев, с удар от границата на пеналтерията.

Срещата бе официален дебют на Николай Киров начело на старозагорския тим

В класирането Славия събра актив от 18 точки и измести Локомотив София от шестото място. Берое е десети с 11 пункта.

Жена загина, а 11 души получиха медицинска помощ след пожара в хотел в София (Обобщение)
Денят на светите Вяра, Надежда, Любов и София: Как столицата отбеляза празника си