Специя с историческа победа у дома, Гълъбинов остана на пейката

09:51, 12.01.2021
Чете се за: 00:27 мин.
специя историческа победа дома гълъбинов остана пейката

Новакът в Серия "А" записа първата си домакинска победа от началото на сезона, която е и първи успех изобщо в историята на тима в най-високото ниво на италианския футбол.

В дербито на Лигурия Специя, водена от Винченцо Италиано спечели с 2:1 срещу Сампдория.

Българският нападател Андрей Гълъбинов се завърна в групата на домакините за първи път от три месеца насам, но остана неизползвана резерва.

Специя излезе напред в резултата в 20-та минута след гол с глава на Клаудио Терци.

Няколко минути по-късно обаче бившият италиански национал Антонио Кандрева изравни за Сампдория, след като отбеляза от въздуха.

Специя все пак стигна до трите точки в 61-та минута, когато Мбала Нзола се разписа от дузпа.

Тази победа изкачи състава на Специя на 14-то място в класирането със 17 точки, докато съперниците от Генуа са 11-ти с 20 пункта.