Спортинг (Лисабон) удари Бенфика в дербито на кръга в Португалия

10:21, 04.12.2021
Чете се за: 01:25 мин.
спортинг лисабон удари бенфика дербито кръга португалия

Действащият шампион в португалската Примейра лига Спортинг (Лисабон) спечели с 3:1 при визитата си на Бенфика в "Дербито на Лисабон".

За "лъвовете" това беше първи успеха като гости на "Ещадио да Луж" от сезон 2015/16 насам, като с него играчите на Рубен Аморим се изравниха на върха в класирането със състава на Порто. Двата тима имат по 35 точки, докато Бенфика е 3-ти с 31 пункта.

Спортинг започна по-силно двубоя и откри резултата още в 8-та минута с попадение на Пабло Сарабия, който се разписа от въздуха след подаване на Педро Гонсалвеш.

Авансът на гостите бе удвоен от Паулиньо в 62-та минута, когато португалският футболист завърши отлична контраатака на "зелено-белите".

Шест минути по-късно преднината на Спортинг стана класическа, след като Матеус Нунес получи извеждащо подаване от Рикардо Есгайо, напредна и разстреля вратаря на Бенфика за 3:0.

В добавеното време на срещата "орлите" все пак стигнаха до почетен гол след хубав диагонален изстрел на Пици.