Предстои съдът да се произнесе за взимане на мярка за принудително настаняване в психиатрично заведение
Справедливост - това поиска в съдебната зала майката, обвинена в убийството на двете си деца във Вакарел. 32-годишната украинска гражданка изслуша безмълвно обвинението и защитата, а в заключение каза само една дума. В залата, в която беше гледана мярката за неотклонение, имаше преводач от руски.

Съдът остави под стража обвиняемата, която е направила самопризнания.
По данни на прокуратурата Ксения Плачкова е търсила лекарска помощ заради силна тревожност. Тя е споделила за проблема на съпруга си, който я придружил до медик.
По решение на съда жената ще бъде настанена в психиатричното отделение на МВР болница за допълнителни изследвания.

На 30 януари 32-годишната Ксения Плачкова, съпругът и двете им деца се нанесли в таванско помещение във Вакарел. В събота жената взела нож от кухнята, влязла в стаите, където спели децата и ги убила. След това купила въже и опитала да се самоубие.
Не успяла да сложи край на живота си и излязла по улиците на Вакарел. В това време съпругът ѝ се прибрал, намерил телата на децата и звъннал на полицията.

Малко по-късно обвиняемата се прибрала в дома си и била задържана. Адвокатът на Плачкова поиска мярка, съобразена с възможността тя да бъде настанена в психиатрично заведение. Назначени са психологическа и психиатрична експертиза, от първоначалните становища на експертите са, че обвиняемата страда от тежко психично разстройство.
По решение на съда жената ще бъде настанена в психиатричното отделение на МВР болница за допълнителни изследвания.
Вижте още в прякото включване на Йоана Миланова
"Хората ще са равни пред закона от тук насетне" – вътрешният министър за свалената охрана на Борисов и Пеевски
Имотните измамници с повдигнати обвинения: Заподозрените са спечелили над 5 милиона евро
Голям удар на митницата във Варна: Иззети са 650 литра алкохол и над 9500 опаковки тютюневи изделия
Очакват се подробности от полицията и прокуратурата след акцията срещу имотната мафия
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Ще работим, за да спре ръстът на цените и да се усмири инфлацията
Асен Василев, ПП: Подходът на правителството е погрешен и няма да доведе до поевтиняване на стоките