Правителството на Република Сърбия не е вземало решение за издигане на ограда по границата с България и не се извършват дейности по подготовката на подобно съоръжение.
Това съобщиха сръбските власти в отговор на запитване от българското външно министерство по разпореждане на министър Екатерина Захариева.
Запитването беше отправено във връзка с публикации в сръбски медии. Според тях е взето правителствено решение за издигане на телена ограда по границата между двете страни с цел предотвратяване на разпространението на COVID-19.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите