Стан Вавринка се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Мадрид

стан вавринка класира втория кръг турнира тенис сериите мастърс мадрид
22:11, 26.04.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Стан Вавринка победи трудно с 6:7 (3), 6:3, 7:6 (4) Максим Креси в първия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс 1000" в Мадрид с награден фонд 7,7 милиона евро. Бившият финалист в испанската столица показа силна игра от основната линия и постигна обрат, въпреки че загуби първата част след тайбрек.

Третата част премина без пробиви, но швейцарецът победи със 7:4, приключвайки двубоя срещу 39-ия в световната ранглиста американец за два часа и половина с 41 печеливши удара и 18 непредизвикани грешки.

"Много съм щастлив, защото очаквах доста труден двубой. Той е наистина труден противник, особено на бързи кортове. Не беше никак лесно да контролирам мача. Останах спокоен и успях да задържа моя начален удар. Великолепно е, че победих в тази битка", заяви бившият номер 3 в световната ранглиста.

В следващия кръг той ще се изправи срещу Андрей Рубльов, спечелил титлата в Монте Карло. Швейцарецът и трикратен шампион от турнирите от "Големия шлем" има две победи в общо три срещи с руския тенисист.

Юго Грение от Франция продължава напред в испанската столица след успеха си със 7:5, 6:4 срещу аржентинеца Диего Шварцман.

Намиращият се на 105-то място в класацията на АТП италианец Матео Арналди елиминира Беноа Пер (Франция) след драматичен успех с 6:1, 3:6, 7:6 (6).

Представителят на домакините Роберто Карбайес Баена отстрани белгиеца Давид Гофен след 6:4, 6:4 за 88 минути.

Първият отбор на клуб Илиана спечели титлата при девойките младша възраст на държавното отборно по художествена гимнастика
Шампионът Балкан се справи със Спартак Плевен и завърши с победа редовния сезон в НБЛ