Стан Вавринка загуби финала в Умаг

стан вавринка загуби финала умаг
09:30, 31.07.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Ветеранът Стан Вавринка не успя да стигне до първа титла от шест години насам, след като загуби от австралиеца Алексей Попирин със 7-6(5), 3-6, 4-6 във финала на турнира от сериите АТП 250 в Умаг, Хърватия. 38-годишният Вавринка, който е трикратен победител в турнир от Големия шлем, за последно печели титла в Женева през 2017 г., а последният му финал бе в Антверпен през 2019 г.

Швейцарецът навакса пасив от 3-5 в първия сет, за да го вземе след тайбрек, но Попирин доминираше във втората част, за да изравни резултата и да вкара мача в решаващ сет. В него Попирин получи мускулни схващания в четвъртия гейм, което го принуди да търси уинъри от всяка позиция, но това даде положителен резултат и той стигна до крайния успех след два часа и 36 минути игра.

За 23-годишният Попирин това е втора титла от Тура, докато Вавринка вече има 16 спечелени и 15 загубени финала.

Трима български волейболисти с индивидуални награди от турнира в Бразилия
Съдия Гьонева за пострадалото момиче: За да е налице средна телесна повреда, е трябвало да има опасност за живота ѝ