Стеф Къри донесе победата на Голдън Стейт над Финикс с кош в последните секунди

Къри завърши с 30 точки, 9 борби и 6 асистенции за четвъртата поредна победа за Голдън Стейт.

стеф къри донесе победата голдън стейт финикс кош последните секунди
11:31, 11.02.2024
Чете се за: 03:45 мин.

Стеф Къри реализира тройка при оставащи 2.5 секунди за победата на Голдън Стейт над Финикс със 113:112 като домакин в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Уориърс трябваше да минат през хаотичен финал, за да стигнат до успеха в Сан Франциско.

Къри завърши с 30 точки, 9 борби и 6 асистенции за четвъртата поредна победа за Голдън Стейт. Гари Пейтън II, който се завърна след като пропусна 16 срещи заради контузия, реализира всичките си пет стрелби и допринесе с 11 точки за домакините.

Девин Букър се отчете с 32 точки за Сънс, които претърпяха трето поредно поражение. Кевин Дюран добави 24 точки и 10 борби, а Брадли Бийл – 15 точки и 2 откраднати топки.

Бруклин се наложи у дома срещу Сан Антонио със 123:103 след 15 точки и 12 асистенции за Денис Шрьодер при дебюта му за новия му тим. Кам Томас отбеляза 12 от своите 25 точки в третата четвърт, а Нетс прекъснаха поредица от три загуби и спечелиха за едва осми път в 29 мача.

Ник Клакстън реализира 20 точки и 11 борби и допринесе за опазването на Виктор Уембаняма от Сан Антонио, който завърши с 21 точки и 4 борби.

Лос Анджелис Клипърс се справи при домакинството си на Детройт със 112:106 в друг мач от вечерта в Националната баскетболна асоциация. Пол Джордж вкара 33 точки, а Кауай Ленард се отчете с 24 за домакините. Джеймс Хардън се включи с 14 точки, а Ръсел Уестбрук с 13 за Клипърс, които преодоляха изоставане от 13 точки в третата част.

Далас надви Оклахома Сити със 146:111 като домакин след 32 точки, 8 борби и 9 асистенции за Лука Дончич. Шай Гилджъс-Алекзандър реализира 25 точки за Тъндър, а Кейсън Уолъс се отчете с 15 точки.

Атланта победи Хюстън със 122:113 също като домакин. Дежонте Мъри отбеляза 34 точки за Хоукс, а Джейлън Грийн оформи „трипъл-дабъл“ за Рокетс с 26 точки, 14 борби и 10 асистенции.

В останалите мачове от вечерта в НБА Шарлът спечели домакинството си срещу Мемфис със 115:106, а Орландо надделя като домакин на Чикаго със 114:108 след продължение.

Вашингтон отстъпи у дома пред Филаделфия със 113:119, а домакинът Ню Йорк загуби от Индиана със 111:125 след като Тайрийс Халибъртън реализира 22 точки и 12 асистенции за Пейсърс.

Отборът на Торонто претърпя домакинско поражение от Кливланд със 95:119 в мач, в който Джарет Алън отбеляза 18 точки и 15 борби за гостите, а Ню Орлиънс надви Портланд с 93:84 като гост след 24 точки на Трей Мърфи III и 17 точки 9 асистенции на Брандън Инграм. Пеликанс спечелиха за пети път в последните си шест срещи.

Начало на Пролетния фестивал в Китай (СНИМКИ)
Кубрат Пулев, Георги Илиев и Алберт Попов в "Арена спорт" в неделя от 12:30 ч. по БНТ 1