Стеф Къри регистрира рекордните за сезона 11 тройки при успеха на Голдън Стейт над Индиана

стеф къри регистрира рекордните сезона тройки успеха голдън стейт индиана
09:49, 09.02.2024
Чете се за: 04:20 мин.

Стеф Къри вкара първите си седем тройки и 29 от своите 42 точки през първото полувреме при победата на Голдън Стейт Уориърс със 131:109 над Индиана Пейсърс в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

По-малко от 24 часа, след като реализира само 9 точки срещу Филаделфия, Къри вкара 11 от 16-е си опита от далечна дистанция и записа пети мач с 40 или повече точки за сезона. Уориърс спечелиха три поредни победи и имат баланс 4-1 в серията си като гост от пет срещи.

Паскал Сиакам се отличи с 16 точки и 8 борби за Индиана. Майлс Търнър добави 15 точки и 7 борби, докато гардът Тайрис Халибъртън завърши с 5 точки и 11 асистенции за 26 минути.

Лука Дончич направи поредния си силен мач и записа 39 точки, 11 асистенции и 8 борби, за да изведе Далас до успеха срещу Ню Йорк със 122:108. Отборът на Никс остана само със седем играчи през второто полувреме заради контузии и трансфери.

Бившият гард на Никс Тим Хардауей-младши добави 19 точки, а Дерик Джоунс-младши 18 за Маверикс, които спечелиха третата си поредна победа, след като направиха две сделки по-рано в четвъртък, за да вземат Пи Джей Уошингтън и Даниел Гафорд. Кайри Ървинг завърши с 16 точки.

Донте ДиВинченцо вкара 36 точки за Никс, които загубиха две от три срещи след серия от девет победи. Джош Харт отбеляза рекордните за сезона 23 точки и добави 12 асистенции и 10 борби за втория си трипъл-дабъл в кариерата.

Джамал Мъри вкара 29 точки, Майкъл Портър-младши добави 27, а Денвър прекъсна серия от три победи на Лос Анджелис, след като надделя със 114:106. Три часа преди мача Лейкърс откриха бронзова статуя на Коби Брайънт пред залата в центъра на града.

Никола Йокич записа 24 точки, 13 борби и 9 асистенции за защитаващия титлата си в НБА Денвър.

Антъни Дейвис отбеляза 32 точки, а ЛеБрон Джеймс 25 за Лейкърс. Джеймс добави 9 борби и 7 асистенции, докато Остин Рийвс се отличи с 15 точки и 10 асистенции.

Антъни Едуардс записа 26 точки и 9 асистенции, а Минесота спечели срещу Милуоки със 129:105.

Карл-Антъни Таунс вкара 19 точки, Майк Конли добави 18, Наз Рийд 17 и Руди Гобер 16, докато Тимбъруулвс развалиха домакинския дебют на треньора на Бъкс Док Ривърс.

Адриел Джеремая Грийн отбеляза рекордните в кариерата си 27 точки за Бъкс. Деймиън Лилард пропусна втори пореден мач и Крис Мидълтън също беше аут, и двамата с изкълчени глезени, въпреки че Брук Лопес се завърна в игра.

Кевин Дюрант реализира 31 точки, а Брадли Бийл 30 за успеха на Финикс срещу Юта със 129:115.

Кливланд спечели срещу Бруклин със 119:95 след 27 точки на Донован Мичъл. За "кавалерите" това е осми пореден успех и 16-и в последните 17 мача.

В други срещи от тази нощ Орландо победи Сан Антонио със 127:111, а Чикаго надделя над Мемфис със 118:100 след 30 точки на ДеМар ДеРоузън.