Стотици хиляди мюсюлмани се събраха на планината Арафат за кулминацията на ежегодното поклонение Хадж. Вярващите рецитираха Корана на върха, където пророкът Мохамед е произнесъл последната си проповед.
След Арафат поклонниците събират камъчета от мястото, известно като Муздалифа, за да ги използват при ритуално замеряне с камъни на стълбове, символизиращи дявола, когато се върнат обратно в Мина.
Последните три дни от хаджа съвпадат с празника Курбан Байрям, когато мюсюлманите по света колят добитък и раздават месото на бедните. Едно от най-големите религиозни събирания в света се завърна с пълна сила тази година, за първи път след началото на пандемията от коронавирус преди три години.

Снимки: БГНЕС
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Световноизвестният български баритон Владимир Стоянов с първи масторски клас в Национална музикална академия
"Провадия-Солницата" получи Знака за европейско наследство за 2026 г. на церемония в Брюксел
Президентът Йотова за новия парламент: Очакваме много смели и бързи решения