Стоунс и Холанд донесоха обрата на Манчестър Сити над Борусия Дортмунд

хеттрик холанд изкачи манчестър сити върха висшата лига
23:54, 14.09.2022
Чете се за: 02:40 мин.

Манчестър Сити победи Борусия Дортмунд с 2:1 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Джуд Белингам откри резултата, а Джон Стоунс и Ерлинг Холанд донесоха обрата за домакините.

Хосеп Гуардиола се превърна в петия мениджър, с 150 мача в Шампионска лига. Само сър Алекс Фергюсън (102) и Карло Анчелоти (99) имат повече победи от испанеца (95) за този период.

"Гражданите" се задоволиха с владението на топката през първото полувреме и създадоха повече голови положения. Единственият точен удар на стадион "Ейтихад" в Манчестър обаче бе на сметката на гостите.

След почивката "жълто-черните" поведоха в резултата. Марко Ройс шутира към противниковата врата, а на пътя на топката бе Джуд Белингам, който с глава промени траекторията на кълбото за 1:0. Той е най-резултатният (4) английски тинейджър в надпреварата и също така е с най-много мачове (18).

Ерлинг Холанд бе близо до изравнителен гол, но ударът му срещна дясната греда.

Натискът на английския шампион се отплати в 80-ата минута. Джон Стоунс отправи плътен удар извън наказателното поле, за да изравни.

Четири минути след първото попадение, "сините" отново бяха точни. Ерлинг Холанд засече центриране в наказателното поле на Жоао Кансело и с впечатляващ скок отбеляза победния гол. Норвежецът е най-младият футболист в историята на Шампионска лига (22 години и 55 дни) с гол за и срещу един и същи отбор (Борусия Дортмунд).

Другият мач от групата между Севиля и Копенхаген завърши наравно 0:0.

Манчестър Сити е лидер в класирането на група "Джи" с пълен актив от точки. Борусия Дортмунд заема втората позиция в подреждането с 3 пункта.