Страхил Попов игра цял мач при победа на Хатайспор

17:18, 25.12.2021

Българският футболист Страхил Попов изигра пълни 90 минути при минималния успех на неговия Хатайспор с 1:0 като гост срещу Гиресунспор в среща от 19-ия кръг на турската Суперлига.

Единственото попадение в срещата дойде в 81-та минута и бе дело на мароканският национал Аюб Ел Кааби.

По този начин Хатайспор се върна на победния път, след като загуби последните две срещи в първенството.

Страхил Попов и съотборниците му заемат 4-то място в подреждането с 32 точки, колкото има и 3-ия Истанбул Башакшехир, който обаче е с мач по-малко. Гиресунспор са 13-и с 22 пункта.

За Попов пък днешният двубой беше втори пореден като титуляр в шампионата и общо пети мач, в който той играе от началото на сезона.

Всичките тези изяви за българина обаче дойдоха през последния месец, след като преди това той не беше взел участие в нито един мач на Хатайспор през сезона.