Страхил Попов с важна асистенция при победа на Хатайспор

13:08, 09.05.2021
Чете се за: 00:32 мин.
страхил попов важна асистенция победа хатайспор

Българският футболен национал Страхил Попов изигра много силен мач за Хатайспор при победата на новака в турския елит с 1:0 над Денизлиспор

По този начин абсолютният дебютант в местната Суперлига остана на престижното 5-то място в шампионата с точка аванс пред 6-ия Сиваспор, два кръга преди края.

Десният краен бранител асистира за единствения гол в мача, подавайки на Аарон Бупендза, който донесе трите точки за Хатайспор в 68-та минута.

През първата част Попов направи и няколко отлични центрирания, но неговите съотборници така и не се възползваха.

В 35-ата минута пък Денизлиспор получиха право да изпълнят дузпа, но Уго Родайега не успя да преодолее стража на Хатайспор Мунир.

В последните два кръга отборът на Страхил Попов ще гостува на Йени Малатияспор и ще посрещне Газиантеп.

Поражението за Денизлиспор пък официално ги изпрати във второто ниво на турския футбол, като те останаха твърдо на последното място в подреждането с едва 28 точки.