Страхотен гол на Кимих в 90-ата минута спаси Байерн от загуба от Кьолн на „Алианц Арена“

23:35, 24.01.2023
Чете се за: 01:35 мин.
страхотен гол кимих ата минута спаси байерн загуба кьолн bdquoалианц аренаldquo

Отборите на Байерн Мюнхен и Кьолн завършиха наравно 1:1 в среща от 17-ия кръг на германската Бундеслига.

„Козлите“ откриха резултата на „Алианц Арена“ в 4-ата минута, когато Флориан Кайнц центрира от ъглов удар на границата на вратарското поле на „баварците“, Юлиан Шабо отклони топката към втората греда, където връхлитащият Елис Скири с външната част на дясното си ходило насочи топката в долния десен ъгъл на полупразната врата за 1:0.

Байерн стигна до равенството в последната минута на редовното време. Дайо Упамекано комбинира с Йосуха Кимих малко след центъра в половината на гостите, германският национал бутна топката пред себе си и стреля мощно от над 30 метра, топката се отби в горната греда на вратата, пазена от Марвин Швебе, тупкайки в долния ляв ъгъл зад голлинията.

В класирането Байерн Мюнхен е лидер с 36 точки, на четири пункта пред втория РБ Лайпциг, докато Кьолн е десети с 21 точки.