Страхотен обрат срещу Синер прати Тиафо на финала във Виена

20:17, 30.10.2021
Чете се за: 01:35 мин.
страхотен обрат синер прати тиафо финала виена

Франсис Тиафо продължава със страхотните си изяви на турнира от сериите АТР 500 във Виена, като днешната му победа срещу Яник Синер му осигури място в утрешната битка за трофея във "Винер Щатхале".

23-годишният американец се наложи над италианския талант след 3:6, 7:5, 6:2 в мач, продължил повече от 2 часа.

В първия сет Синер категорично владееше положението на корта и след два пробива на сметката си затвори частта след 6:3 в своя полза.

Добрите изяви на италианеца продължиха и в началото на втората част, в която той поведе с 3:0. Разликата от три гейма се задържа до 5:2, когато започна и завръщането в мача за Тиафо. Американецът направи серия от пет поредни гейма, която му донесе и победата във втория сет след 7:5.

В решителната част световният №49 продължи да играе на високо ниво, реализирайки още два пробива по пътя му към успеха с 6:2 и място в утрешния финал.

Там, негов съперник ще бъде Александър Зверев, който в първия 1/2-финал във Виена се справи с младия испанец Карлос Алкарас след 6:3, 6:3.