Светлана Каменова донесе нов финал за България от европейското първенство по бокс

От своя страна Венелина Поптолева и Аслъхан Мехмедова завършиха с бронзови медали

Светлана Каменова
Снимка: Startphoto.bg
17:32, 25.04.2024

Светлана Каменова осигури втори финал за България на европейското първенство в Белград. Третата в света и трикратна вицешампионка на Стария континент ще има възможност да спечели първата си титла, след като надигра убедително румънката Клаудия Нечита в категория до 57 килограма. Под наставленията на Борислав Георгиев и Роман Цветков тя срази съперничката си с 5:0 гласа.

Светлана показа видимо превъзходство и с отлично движение по ринга не остави почти никакви шансове на съперничката си. Тя бързо установи точната дистанция и още след втория рунд вече бе ясен и изходът от двубоя.

В неделя водещата ни националка ще се изправи срещу Дария Абрамова (Русия) за златото.

Венелина Поптолева завърши с бронзов медал. В категория до 52 килограма тя отстъпи с 0:5 съдийски гласа на олимпийската вицешампионка от Токио Бусе Чакъроглу (Турция).

Аслъхан Мехмедова също завоюва бронз (63 кг). В последния мач на националките тя отстъпи на рускинята Елена Бабичева с 0:5 гласа.

Бончо Генчев: 100 години Етър е наистина впечатляващо
САЩ и още 17 държави, сред които и България, отправиха призив за освобождаване на заложниците в Газа