Носителката на Купа „Странджа“ за тази година Светлана Каменова ще открие българското участие в 40-ото издание на международния турнир по бокс „ДжийБий“ в Хелзинки.
Националката ни в категория до 57 килограма ще излезе първа от нашите момичета във финландската столица.
В 18.00 часа днес Каменова ще се изправи срещу представителката на домакините Сара Лукарила. При победа Светлана ще се класира за полуфиналите, където ще срещне Полина Голубева от Естония.
България ще бъде представена от общо 4 националки на турнира във Финландия. На ринга ще се качат още Севда Асенова (48 кг), Златислава Чуканова (50 кг) и Станимира Петрова (54 кг). Техните мачове ще се проведат в следващите дни.
Отборът е воден от треньорите Петър Лесов и Борислав Георгиев.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра