Националката на България Джулия Терзийска преодоля квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в Бреша (Италия) с награден фонд 60 хиляди долара.
В първия кръг на пресявките Терзийска победи със 7-6(5), 7-5 Рубина Де Понти от Италия. Във втория кръг българката се наложи с 6-4, 1-6, 10-8 над друга представителка на домакините Нурия Бранчачио.
На старта на основната схема Джулия ще играе срещу Анджелика Раги от Италия.
Джазмин Паолини напусна Ийстбърн още на старта след поражение от Татяна Мария
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката