Томова загуби от сръбкия, но запази шаносве за основната схема на "Ролан Гарос"

виктория томова стартира загуба сезона клей
Снимка: БФ Тенис
17:22, 20.05.2022

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова загуби в третия финален кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Томова отстъпи с 2-6, 6-1, 6-7(3) от Олга Данилович от Сърбия. Въпреки поражението Томова има 50 процента шанс да бъде изтеглена като „щастлива губеща". Жребий ще определи три от шест тенисистки, които ще се класират за основната схема.

Преди този мач Томова елиминира рускинята Марина Мелникова и британката Кейти Суон.

Българката започна лошо срещата и загуби първите четири гейма, а след това и първия сет с 1-6. Във втората част Томова показа класата си и след 6-1 само 33 минути изравни сетовете.

Третата решителна част започна с пасив от 0-3, но Вики успя да обърне резултата до 4-3 в своя полза. Сръбкинята отговори с рибрейк за 4-4. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до решителен тайбрек. За съжаление в него Томова загуби с 3-10 точки.

Тити Папазов: Кандидатирам се за президент на федерацията по баскетбол
Военният министър на РСМ специално за "Светът и ние": Ставащото в Украйна крие рискове за процесите в Западните Балкани