Тотнъм и Рен не се победиха в голово реми

Тотнъм
21:59, 16.09.2021
Чете се за: 01:55 мин.

Рен и Тотнъм Хотспър завършиха при резултат 2:2 в мач от Група "G" на Лигата на конференциите. “Шпорите” поведоха във Франция след автогол на Луис Баде, но френският тим постигна обрат след попадения на Флавиен Те и Гаетан Лаборд. Пиер-Емил Хойбйер се разписа, за да заслужи точка на своя тим.

Хари Кейн оглави поредна класация на Тотнъм. Англичанинът подобри рекорда на Стив Периман за най-много мачове в евротурнирите (65).

Гостите атакуваха опасно и благодарение на доза късмет поведоха в резултата в 11-та минута. Лукас Моура центрира в наказателното поле, но в опит да пресече подаването Луис Баде си отбеляза автогол.

Домакините заиграха по-добре и в 23-та минута върнаха попадението за1:1. Флавиен Те размени двойно подаване със Серу Гираси на границата на наказателното поле и с прецизен фалцов удар възобнови равенството.

След почивката възпитаниците на Бруно Женесио стигнаха до пълен обрат в 72-та минута. Камал Сюлемана стреля от границата на наказателното поле, но Пиерлуиджи Голини отби топката в страни. Гаетан Лаборд обаче не сбърка с добавката пред опразнената врата.

Едва 4 минути по-късно лондончани отбелязаха втори гол. Мат Дохърти центрира отдясно, а резервата Пиер-Емил Хойбйерг изпрати топката в мрежата за крайното 2:2.

В другия мач от групата Мура загуби от Витес с 0:2.

Автор: Милен Костов

ЕП призовава за специална визова програма за афганистански жени, търсещи закрила