Тотнъм измести Арсенал от четвъртото място с гол от дузпа на Хари Кейн

тотнъм измести арсенал четвъртото гол дузпа хари кейн
16:23, 15.05.2022

Отборът на Тотнъм постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Бърнли в двубой от предпоследния 37-и кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение на стадион "Тотнъм Хотспър" в Лондон реализира Хари Кейн от дузпа, отсъдена дълбоко в добавеното време на първата част. Хюн Мин Сон центрира от ъглов удар в наказателното поле на гостите, където бранителят на "шпорите" Давинсон Санчес нанесе удар по посока вратата на "виненочервените", а топката срещна ръката на Ашли Барнс. След намеса от страна на ВАР главният рефер Кевин Френд посочи бялата точка, а Кейн бе безапелационен с изпълнението си.

В класирането Тотнъм събра актив от 68 точки и измести градския си съперник Арсенал от четвъртото място, тъй като "топчиите" са с 2 точки по-малко. Бърнли пък е точно над чертата на изпадащите с 34 точки, колкото има и 18-ия Лийдс.

Кирил Петков ще се срещне с премиера на Нидерландия Марк Рюте
Станимира Петрова е на победа от медалите на Световното по бокс за жени в Истанбул