Тотнъм приема Манчестър Сити във вълнуващ сблъсък за ФА Къп

Срещата на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" започва в 22:00 часа

Манчестър Сити Ерлинг Холанд Нейтън Аке Матео Ковачичи Джак Грийлиш
08:23, 26.01.2024

Тотнъм приема Манчестър Сити в най-интересния двубой от 1/16-финалите на турнира ФА Къп. Срещата на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" започва в 22:00 часа.

В предния кръг на турнира "шпорите" посрещнаха у дома Бърнли и изпилиха нервите на феновете си, но все пак продължиха напред. Педро Поро отбеляза единственото попадение в 78-ата минута на мача. Лондончани са в серия от четири поредни домакински победи.

Тотнъм ще опита да сложи край на 16-годишното си чакане за трофей, но ще се наложи да победи действащия носител на трофея, ако иска да се приближи стъпка напред до желаната купа.

За да стигне до този етап от надпреварата, Манчестър Сити се наложи категорично над подвизаващия се в Чемпиъншип Хъдърсфийлд с 5:0. Най-важната новина от този мач обаче бе завръщането на Кевин Де Бройне в игра, който минути по-късно и асистира на Доку за последното попадение в срещата.

"Гражданите" са в серия от шест поредни победи, но "шпорите" са труден съперник за играчите на Пеп Гуардиола през последните години и всъщност са спечелили пет от последните девет срещи между двата тима.

Ще се преодолее ли кризата в СОС?
Атлетико Мадрид стигна до пестелива победа над Севиля и е на полуфинал за Купата на Краля