Тотнъм разби Лестър в шоу с осем гола

09:13, 18.09.2022
Чете се за: 02:25 мин.
два гола хари кейн изкачиха тотнъм третото висшата лига

Отборът на Тотнъм продължава със силния си старт на сезона във Висшата лига, след като в среща от 8-ия кръг "шпорите" надиграха с 6:2 у дома състава на Лестър, като Хюн Мин-Сон реализира хеттрик за победата.

С успеха лондончани се изравниха на върха в подреждането с отбора на Манчестър Сити, като двата тима имат по 17 точки, но по-добрата головата разлика дава предимство на "гражданите". За Лестър пък шестата поредна загуба остави "лисиците" на дъното със само една точка.

На "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" срещата започна по мечтан начин за футболистите на Брендън Роджърс, които откриха резултата в 6-та с гол от дузпа от Юрий Тилеманс.

Голове на Хари Кейн и Ерик Дайър обаче в 8-та и 21-та минута обърнаха развоя в полза на домакините.

В края на първата част пък Джеймс Мадисън беше точен за "лисиците", за да възстанови отново паритета, но скоро след подновяването на играта Родриго Бентакур отново изведе лондончани напред.

Резултатът 3:2 в полза на "шпорите" се задържа до последните 20 минути на мача, когато дойде моментът на Хюн Мин-Сон, който между 73-та и 86-та минута беше точен на три пъти, с което оформи и крайния резултат 6:2.

Със събраните 17 точки в първите си седем двубоя Тотнъм изравни най-добрия си старт на сезон във Висшата лига в историята си. Предишният случай, в който лондончани записаха подобно постижение бе през сезон 2016/17, когато начело на тима беше Маурисио Почетино.

Очертанията на войната: Неслучайният успех на украинската контраофанзива