Тотнъм разгроми Кристъл Палас в лондонско дерби

08:08, 05.01.2023
Чете се за: 02:20 мин.
два гола хари кейн изкачиха тотнъм третото висшата лига

Тотнъм победи Кристъл Палас с 4:0 в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Хари Кейн бе точен на два пъти, преди Мат Дохърти и Хюн Мин Сон да се разпишат.

През първото полувреме домакините бяха по-активни на стадион "Селхърст Парк" в Лондон, но "шпорите" устояха на натиска им. Юго Лорис отрази удар на Джордан Аю.

След паузата възпитаниците на Антонио Конте поведоха в резултата. Хари Кейн засече с глава центриране в наказателното поле на Иван Перишич за 1:0. Само пет минути по-късно нападателят удвои головата си сметка и аванса на тима му в срещата. Англичанинът стреля по земя в далечния ъгъл. 29-годишният голмайстор изигра своя мач №300 в шампионата. Той е едва вторият футболист, който бележи гол в своя мач №100, №200 и №300 в надпреварата след друг бивш играч на Тотнъм - Теди Шерингам.

Гостите продължиха да атакуват и Мат Дохърти завърши бърза атака, за да открие головата си сметка за кампанията.

Хюн Мин Сон оформи крайния резултат с удар с левия крак. Хари Кейн и Хюн Мин Сон са се разписвали заедно в 34 шампионатни срещи, което поставя рекорд за Висшата лига, изпреварвайки постижението на Мохамед Салах и Садио Мане.

Тотнъм остава на 5-ата позиция в класирането с актив от 33 точки. Кристъл Палас заема 12-ото място в подреждането с 22 пункта.