Тотнъм спечели срещу Сити с два точни удара

10:46, 22.11.2020
Чете се за: 00:35 мин.
тотнъм спечели сити два точни удара

Отборът на Тотнъм излезе начело в английската Висша лига след успех с 2:0 срещу Манчестър Сити като домакин в 9-ия кръг.

Така "Шпорите" събраха актив от 20 точки след девет кръга и в момента водят с два пункта пред отборите на Челси и Лестър.

Тотнъм откри резултата в 5-та минута, когато Хюн-мин Сон получи топката в наказателното поле на Сити и отбеляза между краката на Едерсон.

Малко по-късно попадение на Хари Кейн не бе зачетено, като домакините все пак удвоиха аванса си в 65-та минута.

Тогава при една контраатака "шпорите" самият Кейн комбинира със спринтиращия по лявото крило Джовани Ло Селсо, който останал очи в очи със стража на Сити го преодоля за крайното 2:0.

Любопитното е, че Ло Селсо се появи на терена половин минута преди да отбележи на мястото на Танги Ндомбеле, който пък асистира за попадението на Сон.

Загубата означава, че "гражданите" остават на незавидната десета позиция, на осем точки зад Тотнъм.

В друг мач от кръга Астън Вила загуби от Брайтън с 1:2.