ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Тотнъм заслужи място в Топ 4 на Карабао Къп след голово шоу с Манчестър Юнайтед

Чете се за: 03:22 мин.
Спорт

"Шпорите" потрепериха срещу "червените дяволи", но в крайна сметка си продупчиха билета за полуфиналите.

тотнъм манчестър юнайтед карабао къп четвъртфинал
Снимка: БГНЕС
Слушай новината
00:00
00:00

Тотнъм си подпечата мястото за полуфиналите в Карабао Къп. Съставът на Анге Постекоглу надви Манчестър Юнайтед в голов спектакъл след 4:3 срещу Тотнъм в последния четвъртфинал, изигран на стадион "Тотнъм Хотспър".

Автори на попаденията за лондончани станаха Доминик Соланке на два пъти, Деян Кулишевски и Хюн-Мин Сон, докато за "червените дяволи" точни бяха Джошуа Зиркзее, Амад Диало и Джони Еванс.

Това се оказа достатъчно за "шпорите" да се присъединят към Ливърпул, Нюкасъл и Аренал, които също си проправиха път до Топ 4 на надпреварата.

Високото темпо преобладаваше на старта, а атаки не липсваха и от двата отбора, които се оказаха неточни. В 15-та минута домакините нанесоха своя удар. Педро Поро стреля силно, Алтай Байндър изби топката не неубедително. В този момент Доминик Соланке се бе пласирал отлично и само добави топката във вратата.

Лондончани поставиха ударно начало на второто полувреме. Хюн Мин-Сон се възползва от поредица от грешки в отбраната на „червените дяволи“ и подаде към Джеймс Мадисън. Впоследствие Лисандро Мартинес изби лошо топката, но Деян Кулушевски бе на точното място в точното време и реализира съвсем отблизо.

„Шпорите“ направиха аванса си класически в 54-та минута. Тогава Соланке преодоля Мартинес и Диого Далот, за да прати за втори път топката във вратата, пазена от Байднър.

Началото даде заявка за голове и тези думи бяха затвърдени от честите атаки. Все пак те не водеха до чисти положения. В 22-та минута Дери Бърнс допусна фатална грешка и Марк Гиу се възползва, за да отбележи на опразнената врата и да открие резултата за гостите. Форстър бе затворен активно, което доведе шпагат на Диало и именно последният вкара по този начин във вратата на първия.

Юнайтед продължи с натиска си и пропусна да изравни резултата, като с пропуски се отчетоха Нусаир Мазрауи и Диало. В 89-та минута Сон напомни за себе си, след като се разписа с директно центриране от корнер. Впоследствие се видя, че ръката на Байндър бе хваната от Лукас Бергвал, който попречи на турчина да реагира, но това не бе забелязано от съдията.

„Червените дяволи“ отново дадоха да се разбере, че не са готови да се откажат, като доказателство за това бе третият им гол, отбелязан в добавеното време. Центриране от корнер позволи на Джони Еванс да засече топката с глава и на намали до 3:4 изоставането им, но време за повече нямаше.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?