Трето поредно поражение за Берое в Еврокъп

шампионът берое стартира тежка загуба еврокъп
Снимка: БФ Баскетбол
20:13, 10.11.2022

Берое загуби от Елицур Рамла със 73:101 точки в мач от третия кръг на баскетболния турнир за жени Еврокъп.

Домакините от Стара Загора започнаха по-убедително двубоя, като водеха с 9 точки в първата четвърт при резултат 24:15. Гостите постепенно осъществиха обрат и на почивката вече имаха двуцифрен аванс от 14 точки - 54:40.

След почивката преднината на израелките продължи да расте, като в заключителните 10 минути от сблъсъка възпитаничките на Шира Аелион водеха с 34 точки, преди крайното 101:73.

Най-резултатна в двубоя бе Шакира Остин от тима на победителките с дабъл-дабъл от 25 точки и 10 борби.

В другия мач от групата лидера в група "Б" ПЕАК-Печ се наложи над Хатай с 64:56.

Берое заема последната 4-а позиция в групата с актив от 3 загуби. Елицур Рамла е втори в подреждането с 3 победи.

Ясна е групата на Спартак Варна за мача с Пирин Благоевград, играч на "соколите" ще се оперира
От пратениците ни в Одрин: Турската прокуратура не съобщава подробности за разследването на стрелбата на границата